Momente de groază pentru familia unui copil de 10 ani din Dumbrăvița. Băiatul a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada pe bicicletă.
Accidentul s-a produs în această seară, în jurul orei 20:20, pe strada Franyó Zoltán din Dumbrăvița. Din primele cercetări ale polițiștilor, un bărbat în vârstă de 43 de ani conducea un autoturism dinspre strada Petőfi Sándor spre strada Tudor Vladimirescu, iar la un moment dat l-a surprins și accidentat pe minorul de 10 ani, care traversa strada pe bicicletă.
În urma impactului, copilul a fost rănit și transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate toate împrejurările în care s-a produs accidentul.
„ACCIDENT RUTIER ÎN DUMBRĂVIȚA
La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 20:20, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier în localitatea Dumbrăvița, județul Timiș.
Din primele cercetări efectuate la fața locului, a reieșit că un bărbat în vârstă de 43 de ani a condus un autoturism pe strada Franyó Zoltán, dinspre strada Petőfi Sándor înspre strada Tudor Vladimirescu, iar la un moment dat a surprins și accidentat un minor în vârstă de 10 ani, care s-ar fi aflat angajat în traversarea drumului public pe bicicletă.
În urma impactului, minorul a fost rănit și transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Polițiștii au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, transmit reprezentanții IPJ Timiș.










