Abia se mai ținea pe picioare, dar s-a urcat la volan. Un tânăr s-a răsturnat cu mașina într-un șanț la Moșnița Veche. VIDEO

Denisa Crintea - reporter Pagina de Timiș
Denisa Crintea
Denisa Crintea este reporter la Pagina de Timiș, implicată în realizarea de materiale jurnalistice despre actualitatea locală. Abordează subiecte de interes pentru comunitate, punând accent pe...
1 Min Read

Un tânăr de 18 ani, care consumase alcool înainte de a se urca la volan, a fost la un pas de o tragedie seara trecută în Moșnița Veche. Acesta a pierdut controlul mașinii pe Strada Mare și a ajuns cu autoturismul într-un șanț de pe marginea drumului.

La volan se afla un cetățean ucrainean în vârstă de 18 ani. Potrivit polițiștilor, acesta a pierdut controlul direcției, iar mașina a părăsit șoseaua și a ajuns în șanțul de pe partea dreaptă a drumului.

 

După accident, tânărul abia se mai ținea pe picioare și a reușit cu greu să sufle în aparatul etilotest. Rezultatul a indicat o concentrație de 0,85 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Șoferul a fost transportat la Spitalul Județean pentru prelevarea de probe biologice, care vor stabili alcoolemia din sânge.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru conducerea unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice și continuă cercetările în acest caz.

Tu ce părere ai? Spune-ne în comentarii. Comentează

Ai o informație pentru redacție?

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau aveți informații care pot deveni subiect de știre, ne puteți scrie la paginadetimis@gmail.com sau pe conturile noastre de Facebook și Instagram.
Share This Article
Denisa Crintea este reporter la Pagina de Timiș, implicată în realizarea de materiale jurnalistice despre actualitatea locală. Abordează subiecte de interes pentru comunitate, punând accent pe informare corectă și relevantă.
Niciun comentariu

Lasă un răspuns