Adolescentă de 17 ani, la spital după ce a căzut cu motocicleta în centrul Timișoarei. A pierdut controlul în timp ce acorda prioritate pietonilor. VIDEO

Crina Răducan, editor Pagina de Timiș
Crina Răducan
Crina Răducan este editor al publicației Pagina de Timiș, responsabilă de coordonarea conținutului editorial și de verificarea informațiilor publicate. Activitatea sa se concentrează pe actualitate locală,...
- Editor
1 Min Read

Momente de panică în această dimineață în centrul Timișoarei, după ce o adolescentă de 17 ani a pierdut controlul motocicletei și a căzut chiar în apropierea unei treceri de pietoni.

Accidentul s-a produs la intersecția bulevardului I.C. Brătianu cu strada Telbisz. Potrivit primelor informații, tânăra conducea motocicleta dinspre Piața Michelangelo spre bulevardul Regele Carol I. La un moment dat, aceasta a frânat pentru a acorda prioritate unor pietoni aflați în traversare, însă a pierdut controlul și a căzut pe șosea.

Mai mulți trecători au sărit imediat în ajutorul adolescentei și au sunat la 112, iar la fața locului au ajuns echipaje medicale și polițiști.

În urma accidentului, fata a fost preluată pe targă și transportată la spital pentru îngrijiri medicale.

Tânăra deține permis de conducere pentru categoriile AM și A1. Aceasta a fost testată cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Tu ce părere ai? Spune-ne în comentarii. Comentează

Ai o informație pentru redacție?

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau aveți informații care pot deveni subiect de știre, ne puteți scrie la paginadetimis@gmail.com sau pe conturile noastre de Facebook și Instagram.
Share This Article
Crina Răducan este editor al publicației Pagina de Timiș, responsabilă de coordonarea conținutului editorial și de verificarea informațiilor publicate. Activitatea sa se concentrează pe actualitate locală, administrație și evenimente de interes public din județul Timiș.
Niciun comentariu

Lasă un răspuns