Trei răniți după un impact violent la intrarea în Timișoara. O mașină a ajuns în șanț

Denisa Crintea - reporter Pagina de Timiș
Denisa Crintea
Denisa Crintea este reporter la Pagina de Timiș, implicată în realizarea de materiale jurnalistice despre actualitatea locală. Abordează subiecte de interes pentru comunitate, punând accent pe...
1 Min Read

Clipe de coșmar în această seară, la intrarea în Timișoara dinspre Dudeștii Noi. Trei persoane au fost rănite și au avut nevoie de îngrijiri medicale după un accident puternic produs pe Calea Torontalului.

Din primele cercetări, un bărbat în vârstă de 50 de ani, care circula dinspre Dudeștii Noi spre Timișoara, ar fi efectuat un viraj la stânga, moment în care a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 29 de ani, care venea din sens opus.

Impactul a fost atât de puternic încât una dintre mașini a ajuns în șanțul de pe marginea drumului. La fața locului au intervenit polițiști, pompieri și echipaje medicale.

Trei persoane au fost rănite în accident. Este vorba despre cei doi șoferi, dar și despre o femeie de 57 de ani, pasageră în autoturismul condus de tânăra de 29 de ani. Toate victimele au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.

Tu ce părere ai? Spune-ne în comentarii. Comentează

Ai o informație pentru redacție?

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau aveți informații care pot deveni subiect de știre, ne puteți scrie la paginadetimis@gmail.com sau pe conturile noastre de Facebook și Instagram.
Share This Article
Denisa Crintea este reporter la Pagina de Timiș, implicată în realizarea de materiale jurnalistice despre actualitatea locală. Abordează subiecte de interes pentru comunitate, punând accent pe informare corectă și relevantă.
Niciun comentariu

Lasă un răspuns