Tânărul avea pe numele său un mandat de arestare și a fost predat polițiștilor pentru punerea în aplicare a deciziei instanței
Incidentul s-a produs luni, 9 februarie, pe bulevardul General Ion Dragalina, pe timpul unei misiuni de patrulare a unui echipaj din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile Timișoara. Jandarmii au observat un bărbat care avea un comportament suspect într-un spațiu destinat copiilor. La vederea echipajului, bărbatul s-a agitat, iar forțele de ordine au procedat la legitimarea sa.
„În urma verificărilor efectuate în bazele de date, s-a constatat că pe numele persoanei în cauză era emis un mandat de arestare pentru săvârșirea unor infracțiuni contra patrimoniului”, au transmis reprezentanții Grupării de Jandarmi Mobile Timișoara, printr-un comunicat de presă.
Citește: Incendiu la un garaj și o anexă în Timișoara. Pompierii au intervenit
Bărbatul a fost predat polițiștilor, în vederea punerii în aplicare a mandatului de arestare emis de instanță.










