Grav accident de circulație, în Timiș.
Un adolescent de 16 ani a fost lovit din plin, în localitatea Dumbrăvița.
De vină pentru producerea accidentului ar fi o femeie în vârstă de 42 de ani, care a condus un autoturism pe strada Budapesta din localitatea Dumbrăvița iar la un moment dat, la intersecție cu strada Conac ar fi intrat în coliziune cu un motociclu, condus de un tânăr în vârstă de 16 ani.
În urma impactului a rezultat o victimă, respectiv tânărul în vârstă de 16 ani, care a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
VĂ RECOMANDĂM ȘI:
- Răsturnare de situație la Cotroceni. PNL s-a sucit în ultimul moment, iar Nicușor Dan amână desemnarea premierului
- Proiectul „GreenSHIFT Europe”, aprobat de CJ Timiș. Fonduri europene pentru reprofilarea muncitorilor din industria auto afectați de concedieri
- Siegfried Mureșan este propunerea comună a PNL, USR și UDMR pentru funcția de premier
- Inițiativa USR „Adio, copie de buletin”, raport de admitere în comisiile Senatului. Vlad Șendroiu: Statul trebuie să verifice singur datele pe care deja le are (P)
- O nouă investiție la Spitalul Județean din Timișoara. „Casa Austria” primește un tratament de 50 de milioane de lei
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează














