S-a dat alarma, astăzi, la Timișoara, după ce mai multe persoane au sunat la 112 și au raportat prezența unei coloane uriașe de fum aproape de Pădurea Verde.
Pompierii s-au deplasat imediat la fața locului și au constata că cele sesizate se confirmă. Peste 100 de cauciucuri au ars ca o torță în curtea unui depozit de anvelope.
Vâlvătaia s-a extins la camioanele care se aflau în zona, încărcate cu siliciu. Din nefericire, remorcile a două camioane au fost afectate de incendiu, în timp ce o altă remorcă dezafectată a ars și ea în totalitate.
La fața locului au ajuns și inspectorii Gărzii de Mediu care fac verificări și măsurători pentru a stabili dacă în urma incendiului există pericol pentru populație.
Pompierii ISU vor stabili cauza producerii incendiului.
VĂ RECOMANDĂM ȘI:
- Planul președintelui Nicușor Dan după discuțiile maraton cu partidele. Ce guvern vrea la Cotroceni
- Percheziții într-un dosar de furt de combustibil dintr-un depou CFR. Polițiștii au descoperit sute de litri de motorină. VIDEO
- Irina Begu a eliminat-o pe Venus Williams după aproape trei ore de luptă! Românca s-a calificat în optimile de la Bad Homburg
- Primele efecte ale vijeliilor în Timiș. Străzi și subsoluri inundate după mesajele RO-ALERT. VIDEO
- Sală de sport la etaj și de serbări la parter pentru elevii Colegiului Bănățean. Proiectul intră la vot în Consiliul Local
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează















