S-a dat alarma, astăzi, la Timișoara, după ce mai multe persoane au sunat la 112 și au raportat prezența unei coloane uriașe de fum aproape de Pădurea Verde.
Pompierii s-au deplasat imediat la fața locului și au constata că cele sesizate se confirmă. Peste 100 de cauciucuri au ars ca o torță în curtea unui depozit de anvelope.
Vâlvătaia s-a extins la camioanele care se aflau în zona, încărcate cu siliciu. Din nefericire, remorcile a două camioane au fost afectate de incendiu, în timp ce o altă remorcă dezafectată a ars și ea în totalitate.
La fața locului au ajuns și inspectorii Gărzii de Mediu care fac verificări și măsurători pentru a stabili dacă în urma incendiului există pericol pentru populație.
Pompierii ISU vor stabili cauza producerii incendiului.
VĂ RECOMANDĂM ȘI:
- Fetița opărită în Timiș după ce a căzut într-un vas cu lichid fierbinte
- Iovescu: „PUG-ul nu este scris în piatră!” CJ Timiș cere Primăriei flexibilitate în cazul parcării de la Județean
- A doua încercare. Ștrandul din Fabric se redeschide astăzi, după ce primul start a ținut doar un weekend
- Meci politic pe parcarea de la Spitalul Județean. Primăria Timișoara respinge planul lui Simonis și îi amintește de legea spațiilor verzi
- Restricții de weekend în Timișoara. Piața Plevnei se închide complet de mâine, iar parcarea din spatele magazinului Bega va fi blocată
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează















