Momente cumplite în această după-amiază, în localitatea Șiria, din județul Arad. Două mașini s-au ciocnit violent, iar în urma impactului, una dintre ele a ajuns cu roțile în sus. Trei persoane au fost rănite în accident.
S-a dat alarma în urmă cu puțin timp, după apelul la 112 care anunța un accident în care au fost implicate două autoturisme, unul dintre acestea fiind răsturnat. La fața locului au intervenit pompierii, echipajele de ambulanță și o autospecială de descarcerare. O persoană a rămas blocată în interiorul mașinii și a fost nevoie de intervenția salvatorilor pentru a fi extrasă.
Toate cele trei persoane au fost evaluate la fața locului, iar două dintre ele au fost transportate la spital pentru îngrijiri de specialitate. Cea de-a treia victimă a refuzat transportul.
Polițiștii urmează să stabilească împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.
„În accident au fost implicate două autoturisme. În urma accidentului au rezultat trei victime, dintre care una a rămas blocată într-unul dintre autoturisme și a fost extrasă de pompierii voluntari din cadrul SVSU Șiria.
Toate cele trei victime au fost preluate de echipajele medicale. În urma evaluării, două dintre acestea au fost transportate la spital, iar cea de-a treia a refuzat transportul.
Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului”, transmit reprezentanții ISU Arad.










