Un gest de normalitate și empatie a avut loc ieri după-amiază în Timișoara. Polițiștii locali au reușit să returneze unei femei în vârstă de 70 de ani o sacoșă cu bunuri importante, uitată într-un tramvai
Femeia s-a prezentat la postul din Piața Iosefin al Compartimentului Poliția Piețelor și le-a cerut ajutorul agenților, după ce și-a dat seama că și-a uitat sacoșa în tramvaiul 9. În aceasta se aflau mai multe obiecte personale importante.
Citește și: Poliția Locală a răspuns sesizărilor localnicilor. Peste 300 de șoferi amendați pentru blocarea accesului
Polițiștii locali au acționat imediat și au luat legătura cu colegii lor din cadrul Compartimentului Siguranța Transportului Urban. În scurt timp, aceștia au reușit să identifice mijlocul de transport în care au fost uitate bunurile și să recupereze sacoșa.
Femeia, din Timișoara, și-a primit înapoi toate lucrurile, fără să lipsească nimic. În geantă se aflau documente importante, printre care cartea de identitate și cardul de sănătate, cheile de la apartament, un telefon mobil, o sumă de bani, dar și medicamente.










