Tânără care a transformat șalupa poliției locale din Timișoara în loc de făcut plajă, din nou în atenția oamenilor legii. Aceasta a fost cu un tricou furat, dintr-un magazin din centrul Timișoarei.
Polițiștii locali aflați în patrulare azi-noapte, în jurul orei 04.00, în Piața Victoriei, au fost sesizați de către colegii de la Monitorizare Video că o persoană a forțat ușa magazinului de produse vestimentare de lângă un cunoscut fast food.
Au mers imediat la fața locului și nu mică le-a fost mirarea când au depistat persoana care a pătruns în incinta acestuia.
Era tânără de 24 de ani, care cu câteva zile înainte a făcut plajă pe șalupa Poliției Locale și ulterior a aruncat cu un lichid asupra ambarcațiunii. De această dată tânăra a sustras din magazin un tricou.
Polițiștii locali au predat-o pe femeia de 24 de ani din Arad polițiștilor de la Secția 1 pentru continuarea cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
VĂ RECOMANDĂM ȘI:
- Răsturnare de situație la Cotroceni. PNL s-a sucit în ultimul moment, iar Nicușor Dan amână desemnarea premierului
- Proiectul „GreenSHIFT Europe”, aprobat de CJ Timiș. Fonduri europene pentru reprofilarea muncitorilor din industria auto afectați de concedieri
- Siegfried Mureșan este propunerea comună a PNL, USR și UDMR pentru funcția de premier
- Inițiativa USR „Adio, copie de buletin”, raport de admitere în comisiile Senatului. Vlad Șendroiu: Statul trebuie să verifice singur datele pe care deja le are (P)
- O nouă investiție la Spitalul Județean din Timișoara. „Casa Austria” primește un tratament de 50 de milioane de lei














