Tânără care a transformat șalupa poliției locale din Timișoara în loc de făcut plajă, din nou în atenția oamenilor legii. Aceasta a fost cu un tricou furat, dintr-un magazin din centrul Timișoarei.
Polițiștii locali aflați în patrulare azi-noapte, în jurul orei 04.00, în Piața Victoriei, au fost sesizați de către colegii de la Monitorizare Video că o persoană a forțat ușa magazinului de produse vestimentare de lângă un cunoscut fast food.
Au mers imediat la fața locului și nu mică le-a fost mirarea când au depistat persoana care a pătruns în incinta acestuia.
Era tânără de 24 de ani, care cu câteva zile înainte a făcut plajă pe șalupa Poliției Locale și ulterior a aruncat cu un lichid asupra ambarcațiunii. De această dată tânăra a sustras din magazin un tricou.
Polițiștii locali au predat-o pe femeia de 24 de ani din Arad polițiștilor de la Secția 1 pentru continuarea cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
VĂ RECOMANDĂM ȘI:
- Au făcut bani din înmormântări, dar și-au „îngropat” taxele. Percheziții la o firmă de pompe funebre din Timiș. VIDEO
- Șantier în zona de sud a Timișoarei. Strada Ana Ipătescu se închide treptat pentru lucrări la rețeaua de apă
- Primăria Timișoara caută constructor. A fost lansată licitația de 13,5 milioane de lei pentru reabilitarea termică a Școlii Gimnaziale nr. 16
- Atelier auto transformat în focar de poluare în Timișoara. Un bărbat a adunat munți de gunoaie timp de opt ani. VIDEO
- Nemulțumiri în sistemul sanitar din Timiș. Peste 2.000 de membri SANITAS au intrat în grevă japoneză















