Inimi în Tunelul iubirii din Timișoara. Cum arată aleea după lăsarea serii

Denisa Crintea - reporter Pagina de Timiș
Denisa Crintea
Denisa Crintea este reporter la Pagina de Timiș, implicată în realizarea de materiale jurnalistice despre actualitatea locală. Abordează subiecte de interes pentru comunitate, punând accent pe...
1 Min Read

Unul dintre cele mai fotografiate locuri din oraș a căpătat un nou aspect după lăsarea serii. „Tunelul iubirii” din Timișoara, situat pe aleea din spatele Catedralei Mitropolitane din Timișoara, a fost iluminat cu șapte inimi montate de-a lungul traseului, transformând zona într-un punct de atracție pentru plimbări de seară.

Instalațiile, în nuanțe de mov și roz, sunt amplasate printre copacii înfloriți și creează un decor spectaculos, vizibil mai ales pe timpul nopții.

Dacă până acum locul era preferat în special ziua, pentru peisajul natural, noua iluminare îl transformă într-o imagine spectaculoasă și după lăsarea întunericului.

Această inițiativă are rolul de a pune în valoare spațiile verzi și de a atrage mai mulți oameni în aer liber, într-un cadru relaxant și vizual atractiv.

Noua iluminare transformă „Tunelul iubirii” într-un loc și mai popular, mai ales în această perioadă, când copacii sunt înfloriți, iar serile devin tot mai aglomerate pe aleea de pe malul Begăi.

Tu ce părere ai? Spune-ne în comentarii. Comentează

Ai o informație pentru redacție?

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau aveți informații care pot deveni subiect de știre, ne puteți scrie la paginadetimis@gmail.com sau pe conturile noastre de Facebook și Instagram.
Share This Article
Denisa Crintea este reporter la Pagina de Timiș, implicată în realizarea de materiale jurnalistice despre actualitatea locală. Abordează subiecte de interes pentru comunitate, punând accent pe informare corectă și relevantă.
Niciun comentariu

Lasă un răspuns