Un tânăr de 28 de ani a provocat un carambol în trafic după ce a lovit din spate un autoturism, proiectându-l într-un autobuz aflat pe banda alăturată
Un tânăr de 28 de ani a condus un autoturism pe banda a doua a Căii Dorobanților din Timișoara, dinspre Calea Lugojului spre strada Simion Bărnuțiu, iar la un moment dat a intrat în coliziune față-spate cu un autoturism condus de o femeie de 57 de ani.
În urma impactului, mașina femeii a fost proiectată într-un autobuz care circula pe banda întâi, condus de un bărbat de 61 de ani.
Conducătoarea auto de 57 de ani a fost rănită și transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele accidentului.
Citește: Camionetă izbită de un copac în județul Timiș. Un adolescent a fost grav rănit
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează









