Malul râului Bega, redat timișorenilor pentru promenadă

Știri din Timișoara-Pagina de Timiș
Redacția Pagina de Timiș
Redacția Pagina de Timiș este echipa editorială a publicației Pagina de Timiș. Articolele semnate de redacție sunt realizate pe baza informațiilor oficiale, comunicatelor instituțiilor publice, documentării...
1 Min Read

Ocupat de ani de zile de construcții fără autorizație, malul râului Bega a trecut prin transformări uriașe. Administrația Fritz a cerut demolarea construcțiilor ilegale și reamenajarea zonei.

Dominic Fritz a recuperat malul Begăi de la mafia și clanurile din oraș și a readus la viață malul așa cum era el în 1966: un loc al oamenilor, un loc plin de viață, un loc al tuturor timișorenilor.

,,Când ai un loc precum malul Begăi amenajarea lui este necesară și mai ales este importantă pentru comunitate. Ea servește ca loc de odihnă, liniște și promenadă. Tocmai de aceea nu are ce căuta în mâinile celor care îl exploatează în scop personal. Din păcate așa a fost ani de zile.

Pe 9 iunie tu alegi dacă vrei să redai puterea interlopilor sau dacă Timișoara va continua pe un drum corect și modern. Alege Dominic Fritz primar, alege Alianța Timișoara Unită” a transmis partidul USR, al cărui lider este Dominic Fritz.

VĂ RECOMANDĂM ȘI:

Tu ce părere ai? Spune-ne în comentarii. Comentează

Ai o informație pentru redacție?

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau aveți informații care pot deveni subiect de știre, ne puteți scrie la paginadetimis@gmail.com sau pe conturile noastre de Facebook și Instagram.
Share This Article
Redacția Pagina de Timiș este echipa editorială a publicației Pagina de Timiș. Articolele semnate de redacție sunt realizate pe baza informațiilor oficiale, comunicatelor instituțiilor publice, documentării editoriale și verificării din surse publice.
Niciun comentariu

Lasă un răspuns