Ocupat de ani de zile de construcții fără autorizație, malul râului Bega a trecut prin transformări uriașe. Administrația Fritz a cerut demolarea construcțiilor ilegale și reamenajarea zonei.
Dominic Fritz a recuperat malul Begăi de la mafia și clanurile din oraș și a readus la viață malul așa cum era el în 1966: un loc al oamenilor, un loc plin de viață, un loc al tuturor timișorenilor.
,,Când ai un loc precum malul Begăi amenajarea lui este necesară și mai ales este importantă pentru comunitate. Ea servește ca loc de odihnă, liniște și promenadă. Tocmai de aceea nu are ce căuta în mâinile celor care îl exploatează în scop personal. Din păcate așa a fost ani de zile.
Pe 9 iunie tu alegi dacă vrei să redai puterea interlopilor sau dacă Timișoara va continua pe un drum corect și modern. Alege Dominic Fritz primar, alege Alianța Timișoara Unită” a transmis partidul USR, al cărui lider este Dominic Fritz.
VĂ RECOMANDĂM ȘI:
- O fetiță de 10 ani a murit, iar alta de 11 ani a ajuns la spital după ce au fost spulberate de un șofer băut, în Timiș. Acesta a fugit de la locul accidentului
- Alertă în județul Arad după dispariția unei adolescente de 16 ani. Dacă ați văzut-o, sunați de urgență la 112
- Un bărbat cu dificultăți de deplasare a fost jefuit în plină stradă, în Hunedoara. Suspectul se afla într-o mașină din Timiș
- Gustul autentic al României ajunge la Timișoara! Se deschide magazinul „Dor de Gusturile Românești”
- Apă, medicamente și cumpărături aduse la ușă pe timp de caniculă. Cum pot beneficia timișorenii vulnerabili de sprijin direct la domiciliu
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează















