Circulație închisă pe bulevardul din fața Catedralei Mitropolitane din Timișoara de Ziua Drapelului. Șoferii rămân și fără locurile de parcare

Mihaela Stegărescu, reporter Pagina de Timiș
Mihaela Stegărescu
Mihaela Stegărescu este reporter la www.paginadetimis.ro , pasionată de poveștile oamenilor și de tot ceea ce se întâmplă în comunitatea din Timiș. Scrie despre realitățile de...
1 Min Read

Restricții de trafic, vineri dimineața, în centrul Timișoarei. Circulația auto pe Bulevardul Regele Ferdinand I va fi complet închisă între orele 09:40 și 11:00, pe porțiunea de drum din fața Catedralei Mitropolitane, în zona Monumentului Crucificării.

Măsura a fost impusă pentru a permite desfășurarea unei ceremonii militare și religioase, organizate de Prefectura Timiș cu ocazia zilei naționale.

Pe lângă oprirea circulației, șoferii trebuie să știe că nici locurile de parcare de pe Bulevardul Regele Ferdinand I, aflate chiar lângă zidurile Catedralei, nu vor putea fi folosite. Acestea sunt rezervate și eliberate special pentru a asigura buna desfășurare a ceremoniei. După ora 11:00, traficul și parcările vor reveni la normal.

Tu ce părere ai? Spune-ne în comentarii. Comentează

Ai o informație pentru redacție?

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau aveți informații care pot deveni subiect de știre, ne puteți scrie la paginadetimis@gmail.com sau pe conturile noastre de Facebook și Instagram.
Share This Article
Mihaela Stegărescu este reporter la www.paginadetimis.ro , pasionată de poveștile oamenilor și de tot ceea ce se întâmplă în comunitatea din Timiș. Scrie despre realitățile de zi cu zi, despre administrație, evenimente și situațiile care contează cu adevărat pentru cititori.
Niciun comentariu

Lasă un răspuns