Restricții de trafic, vineri dimineața, în centrul Timișoarei. Circulația auto pe Bulevardul Regele Ferdinand I va fi complet închisă între orele 09:40 și 11:00, pe porțiunea de drum din fața Catedralei Mitropolitane, în zona Monumentului Crucificării.
Măsura a fost impusă pentru a permite desfășurarea unei ceremonii militare și religioase, organizate de Prefectura Timiș cu ocazia zilei naționale.
Pe lângă oprirea circulației, șoferii trebuie să știe că nici locurile de parcare de pe Bulevardul Regele Ferdinand I, aflate chiar lângă zidurile Catedralei, nu vor putea fi folosite. Acestea sunt rezervate și eliberate special pentru a asigura buna desfășurare a ceremoniei. După ora 11:00, traficul și parcările vor reveni la normal.
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează










