Patru cetățeni turci au fost prinși încercând să intre ilegal în România, la granița cu Serbia. Autoritățile au preluat persoanele și au interzis intrarea lor în țară pentru cinci ani
Patru cetățeni turci au fost prinși încercând să intre ilegal în România, pe la „frontiera verde” cu Serbia. Incidentul a avut loc sâmbătă seara, când polițiștii de frontieră din Sectorul Cruceni au observat persoanele la aproximativ 200 de metri de linia de frontieră.
Imediat, oamenii legii au intervenit și i-au condus la sediul sectorului pentru verificări. În urma controlului, s-a stabilit că cei patru aveau între 28 și 57 de ani.
Citește și: Minore salvate din mâinile abuzatorilor. 6 bărbați reținuți după mai multe percheziții într-un dosar de viol și abuz sexual în Țimiș. VIDEO
Ulterior, aceștia au fost predați autorităților sârbe, iar intrarea lor în România a fost interzisă pentru următorii cinci ani.
Cercetările continuă sub aspectul infracțiunii de trecere frauduloasă a frontierei de stat.
Citește și:
Un bărbat din Hațeg, băut criță și fără permis, a fugit de la locul accidentului. Ce au descoperit polițiștii din Hunedoara. VIDEO
Tragedie într-o gospodărie din Alioș, Timiș. O femeie de 76 de ani a murit după ce un zid s-a prăbușit peste ea. VIDEO
Tu ce părere ai?
Spune-ne în comentarii.
Comentează










